Dzień 27 – leczymy głowę:

KARTA PACJENTA_GŁOWA_DZIEŃ 27

A teraz słów kilka o przepisanym dla Was leczniczym preparacie:

Źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

Każdy z nas miał w swoim życiu do czynienia z „furiatem” – osobą emocjonalną, zachowującą się irracjonalnie, wybuchową, z którą rozmowa często kończyła się kłótnią, decyduje się na działanie wręcz szalone. Jak sobie poradzić z takim irracjonalnym człowiekiem? Czy ON naprawdę nieświadomie postępuje w tak głupi i nieskuteczny na dłuższą metę sposób?

Dr Mark Goulston jest cenionym psychiatrą, konsultantem, coachem i doradcą biznesowym. Jest autorem wielu poradników, często też gości w różnych amerykańskich mediach. Mieszka w Los Angeles. Jak sam twierdzi z “wariactwem zna się dobrze”, ponieważ przez wiele lat przyjmował pacjentów w gabinecie. A “przypadków” miał dużo i to różnorodnych.

Jego książka „Jak rozmawiać z furiatami. Techniki, ćwiczenia, strategie” świetnie opisuje tą różnorodność „wariactwa”, z którą mamy na co dzień do czynienia. Podzielona została na 5 części, a każda z nich to ogromna dawka wiedzy i porad. Opisano w niej aż 14 różnych technik prowadzenia rozmowy z furiatem, a także 8 złożonych taktyk postępowania, ukierunkowanych na konkretne zachowania furiata, z którym mamy akurat do czynienia. Autor przybliża nam także sposoby na redukcję własnego poziomu stresu, relacja z furiatem daleka bywa bowiem od spokojnej. Całość uzupełniają wskazówki w zakresie rozpoznawania jak duża może być skala ewentualnego zaburzenia naszego furiata oraz kiedy warto zwrócić się z prośbą o fachową pomoc do specjalisty.

Lektura do łatwej nie należy, ale za to może pomóc i wprowadzić spokój i harmonię do życia.

Więcej o akcji Sanatorium Czytelnicze – Turnus 2022 znajdziesz TUTAJ.

Scroll to Top