Jaka to melodia – warsztaty w Filii w Luszowicach / relacja

Jaka to melodia

Dęte, strunowe, perkusyjne. Można w nie dmuchać. Można uderzać. Można pociągać lub szarpać za struny. Mowa o instrumentach muzycznych, którym poświęcone było spotkanie w Bibliotece w Luszowicach.

Zajęcia obfitowały w atrakcje. Uczniowie mogli zobaczyć każdy typ instrumentu i usłyszeć jego dźwięk. Przeprowadzono również quiz muzyczny. Dzieci znakomicie poradziły sobie z zagadkami dźwiękowymi. Finałem lekcji bibliotecznej były recyklingowe warsztaty plastyczne. Dzieci wykorzystując szklane i plastikowe butelki wykonały marakasy i grzechotki. Potem wspólnie zagraliśmy pewną znaną melodię. Tak więc każdy stał się nagle muzykantem. Było głośno i radośnie.

Zajęcia i warsztaty zorganizowano w ramach współpracy ze Szkołą Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach z inicjatywy Magdaleny Biłki, nauczycielki wychowania wczesnoszkolnego.