Zabawa w teatr – teatrzyk Kamishibai – zajęcia w Filii w Luszowicach / relacja

Czas staroci

Spotkaniem z teatrem Kamishibai rozpoczęły się zajęcia w bibliotece w Luszowicach. Dzieci zapoznały się z tą oryginalną formą teatralną.

Teatrzyk Kamishibai to japońska technika opowiadania wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. To taka mała scena z opowieścią na papierze w środku.

Drugoklasiści wysłuchali opowieści pt. „Mój przyjaciel Kemushi”, której bohaterem był motyl. Zajęcia miały charakter interaktywny, ponieważ dzieci opowiadały o tym, co przedstawiają kolejne plansze i z czym kojarzą im się obrazki. Uzupełnieniem zajęć były warsztaty plastyczne. A ponieważ zajęcia wiązały się z teatrem, dzieci wykonały kukiełkę przedstawiającą bohatera scenicznej opowieści. Lekcję zorganizowano we współpracy z p. Justyną Dudek.