„#Villagestyle – czyli wiejskie trendy w social mediach” – warsztaty fotograficzne – Wiejski TREK – Filia w Balinie

Uczymy się fotografować!

Filia w Balinie zaprasza młodzież i dorosłych z Balina do udziału w warsztatach fotograficznych „#villagestyle czyli wiejskie trendy w social mediach”.
 
Warsztaty prowadzić będzie prawdziwa królowa foto ujęć – Katarzyna Kulczyk (@in_blue_jeans), której konto na Instagramie śledzi obecnie ponad 26 tys. osób, a od niedawna prowadzi własną firmę zajmującą się fotografią produktową Katarzyna Kulczyk Fotografia. Jest również współautorką e-booka “Umiem w Internety” oraz wielu tutoriali dotyczących obróbki zdjeć w Lightroomie udostępnianych na swoim koncie na Instagramie pod nazwą “Lightroomowa środa”.
 
Całość zakończona zostanie wystawą fotografii powstałych podczas warsztatów, która będzie zaprezentowana w Bibliotece Głównej w Chrzanowie oraz filiach.
 
Warsztaty zorganizowane w ramach projektu Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi.

Program warsztatów

Wychodząc na przeciw aktualnym trendom i rosnącej popularności wiejskich krajobrazów na zdjęciach w social mediach podczas warsztatów poruszymy zagadnienia:
  • Podstawy warsztatu fotografa – amatora i zdjęcia w wiejskiej scenerii (sezonowość kadrów, wiejskie foto trendy na Instagramie, odpowiednie rekwizyty itp)
  • Zaproś wieś do swojego domu – naturalne ekspozycje (kwiaty, owoce itp. jako bohaterowie zdjęcia), organizacja domowego studio (tła, rekwizyty, gadżety)
  • Postprodukcja zdjęć z Lightroomie – omawianie podstawowych funkcji programu z konkretnymi przykładami
  • Zdjęcia w terenie + praca ze statywem – tworzenie nagrań wideo telefonem w terenie i proste aplikacje do edycji

Gdzie i kiedy

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w Filii w Balinie o godz. 16:00 – 17:30 w terminach wg wymienionej wcześniej kolejności tematów:
  • 29 kwietnia
  • 13 maja
  • 27 maja
  • 03 czerwca

Zanim przyjdziesz na warsztaty

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy!
Zapisać można się: telefonicznie 32 613 16 20 lub osobiście w godzinach pracy Filii, ul. Jaworznicka 45)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top