TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022: BIBLIOTEKA-ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

Zapraszamy na XIX Tydzień Bibliotek 2022, jak co roku w dniach 8-15 maja.

Chrzanowska biblioteka zaprasza na XIX TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii czytelniczej  brzmi: BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU – odnosi się do biblioteki jako mikro i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.

Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę… 

Jest jeszcze jeden wymiar owego bibliotecznego Universum: tu zebrana jest wiedza o wszystkim. Tu można szukać odpowiedzi na wszystkie bez wyjątku pytania…  żadne z tych pytań nie będzie głupie, żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.

Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.

Podczas tegorocznej edycji  chrzanowska biblioteka przygotowała jak zawsze bogaty i różnorodny program: wystawy, wernisaż, konkurs, akcje promocyjne, spotkania autorskie, filmy online,  artykuły, recenzje i felietony,  zabawy literackie, warsztaty, spotkania tematyczne  i prezentacje.

Przez cały tydzień biblioteka przypominać będzie, o tym, że jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie,  zarówno w realnej przestrzeni, jak i w wirtualnej rzeczywistości social mediów.

Podczas Tygodnia Bibliotek  8 maja bibliotekarze świętować będą DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK!

 

Scroll to Top