Pamiętając o historii idziemy w przyszłość – Wieczornica Patriotyczna – relacja

Za nami Wieczornica patriotyczna!

Dyrektor Biblioteki Anna Siewiorek powitała gości. Wydarzenie prowadziły: Małgorzata Zbroszczyk i Marta Gawor. Mariusz Paździora prezentował wystawę towarzyszącą wieczornicy patriotycznej. Obecni otrzymali katalog wystawy oraz śpiewnik pieśni patriotycznych przygotowany na tę okazję. Osoby, które przyszły z najmłodszymi mogły skorzystać z warsztatów patriotycznych w Oddziale dla dzieci.

Z repertuarem piosenek i pieśni patriotycznych wystąpili: Igor Bobowski (SP nr 3 w Chrzanowie), Milena Głownia (II LO w Chrzanowie), Zuzanna Kozub (SP w Płazie), Roman Malyshko, Maciej Nowak, Małgorzata Piegzik, Zuzanna Pytlowska (II LO w Chrzanowie), Milena Surowiec (SP nr 3 w Chrzanowie), Chór „Vox Animae”, Zespół „Fedelmente”, Zespół wokalny „Senior Singers”.

Cele projektu:

• budowa poczucia tożsamości i wspólnoty narodowej oraz dumy z bycia Polakiem,
  • zachęcenie do odkrywania i dzielenia się lokalnymi i rodzinnymi historiami,
  • upowszechnienie nieznanych lub zapomnianych historii z walki o niepodległość,
  • zapoznanie z historią przede wszystkim młodego pokolenia,
  • ukazanie wkładu mieszkańców ziemi chrzanowskiej w odbudowę i narodziny II RP,
  • uświadomienie mieszkańcom, że działania podejmowane wiele lat temu przez naszych przodków były częścią historii powszechnej i historii Polski,
  • integracja społeczności lokalnej poprzez udział w działaniach projektowych oraz podniesienie kompetencji kulturowych młodego pokolenia,
  • przybliżenie i popularyzacja historii lokalnych inicjatyw związanych z budową i rozwojem Polski.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie otrzymała dofinasowanie 15 000 zł na realizację projektu „Pamiętając o historii idziemy w przyszłość – wieczornica patriotyczna” w ramach programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego (Fundusz Patriotyczny – edycja 2021 – Niepodległość po Polsku).

Zobaczcie jak minęła nam Wieczornica:

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.