XII Małopolski Festiwal Innowacji: Nanosrebro

Zapraszamy na wykład o niesamowitym odkryciu!

Wykład o rewolucyjnej technologii z Alwerni, która pomogła w walce z koronawirusem.

Firma Smart Nanotechnologies z Alwerni opracowała rewolucyjną technologię nanosrebra, która pozwala skutecznie walczyć ze wszelkiego rodzaju wirusami i bakteriami. Rynek technologii związanych z tego typu rozwiązaniami dopiero się rozwija. Pandemia koronawirusa przyśpieszyła ten rozwój. 

W ramach XII Małopolskiego Festiwalu Innowacji w dniach 20 – 26 czerwca 2022.

Kim jest prelegent wykładu?

Firma Smart Nanotechnologies S.A. zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi, których celem jest opracowywanie, wytwarzanie i dystrybucja innowacyjnych nanokomponentów chemicznych. W ofercie firmy Smart Nanotechnologies można znaleźć produkty w postaci nanoproszków, nanokoloidów oraz nanokompozytów, które mogą być stosowane jako gotowe produkty lub jako komponenty do surowców i wyrobów wytwarzanych przez naszych partnerów. Do syntezowanych przez nas produktów wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki oraz własne, wieloletnie doświadczenie i stale rozszerzaną wiedzę na temat nanostruktur. Nasze preparaty z nanocząstkami mogą znaleźć zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, elektronice oraz środkach do chemii gospodarczej. Naszą specjalnością są preparaty do ochrony mikrobiologicznej oparte na nanocząstkach srebra i miedzi. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Smart Nanotechnologies tworzy innowacyjne rozwiązania będące efektem wieloletnich prac wykwalifikowanego zespołu naukowców, a bazą działań są nowoczesne laboratoria wyposażone w specjalistyczne urządzenia do prac badawczo-rozwojowych oraz produkcji nanokomponentów oraz ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą. 

Fundamentem naszej firmy jest nanotechnologia – to z myślą o niej powstawało Smart Nanotechnologies. Już w 2013 roku wiedzieliśmy, że przyszłością przemysłu jest wykorzystanie nanomateriałów i technologii z nimi związanych. Dodatkowo publikacje naukowe już od dawna przestrzegały przed możliwym pojawieniem się nowych wirusów i bakterii, a w efekcie wybuchem epidemii. Właśnie takie badania stanowiły podstawę naszych prac związanych z zabezpieczeniem mikrobiologicznym powierzchni użytkowych wokół nas. Niestety w zeszłym roku rzeczywistość zweryfikowała założenia naukowców i potwierdziła, że nasze długoletnie badania i prace nad nowymi technologiami są potrzebne tu i teraz. Obecnie dysponujemy szeregiem rożnych technologii zapewniającym zabezpieczenie przed mikroorganizmami – od dodatków biobójczych do polimerów po antybakteryjne płytki ceramiczne. 

Nanotechnologia jest dla nas odpowiedzią na wyzwania przyszłości, dostarczającą narzędzi do rozwiązywania problemów z wielu obszarów życia. W bilansie zysków i strat, nanotechnologia jest potencjalnie nieograniczoną perspektywą dla rozwoju gospodarki. W związku z rosnącą antybiotykoopornością, technologie w skali nano stanowią nadzieję na bezpieczniejsze jutro, tworząc pewną alternatywę choćby w walce z drobnoustrojami. 

21 czerwca, godz. 10:00 - 11:30

MBP, sala konferencyjna, ul. Władysława Broniewskiego 10C

ZOBACZCIE PROGRAM FESTIWALU!
Scroll to Top