Półmetek wakacji w Oddziale dla Dzieci!

Pierwsza, lipcowa tura zajęć wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci za nami, więc to dobra pora na małe, półmetkowe podsumowanie.

Dzieciaki uczestniczące w naszych zajęciach miały do wyboru mnóstwo różnorodnych propozycji: były warsztaty literackie, artystyczne, był plener malarski, który udało nam się – dzięki znakomitej pogodzie – zorganizować na świeżym powietrzu.

W Strefie Młodego Naukowca spotkaliśmy się z Jasiem i Małgosią. Oddział zamienił się w spore podwórko kiedy bawiliśmy się w retro zabawy, w trakcie których dzieci mogły poznać i pobawić się w takie zabawy jak np. pomidor, raz-dwa-trzy Baba Jaga patrzy, zagrały w kapsle, skakały na skakankach czy zagrały w gumę… i wiele innych, dzisiaj już nieco zakurzonych zabaw, jakże dobrze znanych troszkę starszym czytelnikom – rodzicom i dziadkom.

Biblioteka zajrzała także do teatru – na gościnnej scenie chrzanowskiego MOKSiRu wystąpili aktorzy z Teatru Uszytego ze sztuką „Ananas”.

Jak wiadomo w chrzanowskiej bibliotece nierzadko odbywają się całkiem niebanalne spotkania, tak samo było tym razem, kiedy do wspólnych ćwiczeń zaprosiliśmy dzieci podczas zajęć z akrobatyki powietrznej, które poprowadziły Panie z Power Studio w Chrzanowie.

Podczas warsztatów profilaktycznych wykorzystaliśmy narkogogle, alkogogle oraz ITgogle*, graliśmy na wielkoformatowej grze planszowej, odwiedziliśmy wioskę Smerfów… Uff, działo się naprawdę wiele, a to jeszcze nie koniec.

Już dzisiaj zapraszamy Was serdecznie na zajęcia sierpniowe w Oddziale dla Dzieci (8-12.08.2022), pamiętajcie tylko o koniecznych ZAPISACH (od 1.08 telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy biblioteki).
Zaplanowaliśmy atrakcyjne spotkania, m.in. warsztaty plastykoterapeutyczne, florystyczne oraz pokaz naukowy w wykonaniu Doktora WOW! Do zobaczenia!

27 czerwca – KSIĄŻKA NA WARSZTACIE

Zajęcia literacko-artystyczne.

28 czerwca – BIBLIOTECZNY PLENER MALARSKI

29 czerwca – AKROBATYKA POWIETRZNA

30 czerwca – BIBLIOTEKA W TEATRZE

Spektakl „Ananas” w wykonaniu Teatru Uszytego z Okleśnej.

1 lipca – ŁAPACZE SNÓW

Warsztaty rękodzielniczo-artystyczne. 
Prowadzenie: Agata Cybulska

11 lipca - EKSPERYMENTY Z JASIEM I MAŁGOSIĄ

12 lipca – RETRO ZABAWY

13 lipca – WIELKOFORMATOWA GRA PLANSZOWA I PODŁOGA INTERAKTYWNA

14 lipca - BĄDŹ NIEZALEŻNY

Warsztaty profilaktyczne w ramach projektu „Zdrowa zabawa – fajna sprawa” zostały dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie.

15 lipca – W WIOSCE SMERFÓW

Scroll to Top