Relacje z imprez - I półrocze

Zobaczcie co działo się w Filii os. Południe w ciągu I półrocza tego roku.
GRY I ZABAWY W BIBLIOTECE

W ramach ferii bibliotecznych nasza filia zorganizowała dzień gier planszowych i zabaw dla naszych najmłodszych czytelników. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych zajęciach. Oprócz nowoczesnych gier planszowych dzieci poznały również zabawy i gry, w które grali kiedyś ich rodzice.

WALENTYNKI W FILII OS. POŁUDNIE

W dniu 14 lutego Biblioteka Filii os. Południe razem ze swoimi czytelnikami obchodziła Walentynki.
Każdy odwiedzający w tym dniu naszą bibliotekę otrzymał swoją Walentynkę. Dla każdego chętnego przygotowana była również książka o miłości. Nasze biblioteczne Walentynki wywołały uśmiech na twarzy każdego odwiedzającego.

SENIOR SIĘ NIE NUDZI

Na warsztatach artystycznych dedykowanych seniorom uczestnicy mieli możliwość wykonania przestrzennej kartki, którą własnoręcznie ozdabiali i wyklejali zdjęciami. Tego typu kartka może posłużyć za niekończący się album fotograficzny.

MALOWANE SŁOWA

Podczas zajęć literacko-plastycznych, z cyklu Malowane Słowa dzieci wykonały piękne laurki dla swoich mam, z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Z wielką starannością i uwagą dekorowały piękne kartki własnoręcznie wykonanymi papierowymi różami. Każde z dzieci samodzielnie podpisało się pod życzeniami dla swoich mam.

MARATON CZYTANIA

W dniu 2 czerwca 2022r. w Filii os. Południe odbył się kolejny już raz Chrzanowski Maraton Czytania dzieciom. Tym razem naszą filię zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 9 w Chrzanowie – Pani Agata Noszczyk, emerytowana bibliotekarka i chrzanowska poetka  – Ernestyna Lewandowska oraz Dyrektor basenu Cabańska Fala – Pan Dominik Godyń.

Zaproszeni goście czytali wiersze nawiązujące do hasła tegorocznego maratonu – Polscy autorzy dla klimatu. Wierszy wysłuchały dzieci z przedszkola Samorządowego nr 9 oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. W trakcie spotkania dzieci nie tylko dobrze się bawiły, o czym świadczyły salwy gromkiego śmiechu, lecz również przypominały sobie zasady segregacji śmieci, które jak się okazało, świetnie znają.

KULTURALNE WAKACJE 2022 – MALI ARTYŚCI-FLORYŚCI

Kolejny już raz w naszej filii odbyły się tygodniowe zajęcia wakacyjne dla naszych małych czytelników. Tym razem dzieci miały możliwość wcielenia się w zawód florysty i zdobycia kilku przydatnych umiejętności, m.in. takich jak: własnoręczne wykonanie kompozycji z kwiatów żywych, bukietu ze sztucznych kwiatków, czy pudła na różne drobiazgi. W trakcie zajęć dzieciom dopisywał dobry humor, ale i zapał do pracy. Wszyscy uczestnicy obdarowani kolorowymi bukietami z uśmiechami wracali do domu.

WYSTAWY

W naszej filii gościły wystawy:

  • “We dwoje…z naturą”. Malarstwo olejne Mirosławy Parkosz
  • Miedzy książką, a ogrodem – fotografie Magdy Wasiczek
Scroll to Top