Literacki meeting – relacja

I jaką teraz wybrać książkę?

9 sierpnia 2022 r. w naszej bibliotece odbył się Literacki meeting. 

W ramach Światowego Dnia Miłośników Książek zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego dzieliliśmy się swoim doświadczeniem na osobistej drodze z NIEZDROWIENIA Z KSIĄŻKOHOLIZMU.

Uczestnicy przynieśli wybrane przez siebie książki, o których opowiedzieli i zachęcili nas do sięgnięcia po tę pozycję. Książki mają relaksować, odrywać nas od codziennych zmagań, a nawet leczyć. Przybyli książkoholicy podzielili się z nami swoimi historiami i początkami ich “choroby”. Każdy z nich przeczytał fragment przyniesionej przez siebie literatury, tym bardziej potwierdzając swój wybór i zachęcając nas do niej.

W spotkaniu uczestniczyła również Anna Pactwa – założycielka Wydawnictwa Pactwa. Opowiedziała o początkach wydawnictwa – skąd narodził się pomysł na rozpoczęcie działalności właśnie w tym kierunku. Poznaliśmy ofertę wydawniczą, a nawet była możliwość zakupienia książek Wydawnictwa Pactwa. Książki piękne, wartościowe, a na dodatek tworzone z szacunkiem dla środowiska naturalnego. Ciekawym znakiem rozpoznawczym wydawnictwa są “ubranka” książek – zapakowane w starannie wykończone materiałowe woreczki. Skąd pomysł na takie opakowanie? Otóż chodzi o to, aby nie produkować śmieci – woreczki są wielorazowe, można je prać i używać wedle potrzeb i pomysłu. Co więcej, są upcyklingowe – powstałe z resztek krawieckich w małej pracowni niedaleko Krakowa! Zobaczcie sami jak pięknie się prezentują – Instagram Wydawnictwa Pactwa: www.instagram.com/wydawnictwopactwa

Scroll to Top