Poznajmy się z sąsiadem – spotkanie integracyjne / PAFW – relacja

Było miło, poetycko, zabawnie i... pięknie!

29 lipca poznawaliśmy naszych sąsiadów – obywateli z Ukrainy. W programie spotkania mieliśmy wyjątkowe atrakcje.

Słuchaliśmy wierszy Bogusławy Chwierut, a na język ukraiński tłumaczyła Julia – uczestniczka zajęć z języka polskiego organizowanych w naszej bibliotece! Piękne wiersze Pani Bodzi doprowadziły nas do wzruszenia i zadumy.

Kolejnym elementem spotkania, w którym każdy “czuł się jak w domu” – była strefa beauty. Piękne stoisko wypełnione mnóstwem kosmetyków, przygotowała Aneta Holipka – konsultantka Mary Kay. Na początek zrobiłyśmy sobie “satynowe dłonie” – piękne, gładkie, odmłodzone. Następnie zrobiłyśmy peeling ust… dzięki czemu byłyśmy przygotowane do przetestowania kosmetyków kolorowych – szminek! Uczestniczki spotkania miały okazję przetestować kolory szminek/błyszczyków – rzadko albo wcale przez nie wybieranych. 

Na koniec Pani Aneta wykonała na naszych uczestniczkach dwa piękne makijaże. Każda uczestniczka dodatkowo dostała voucher na zabieg mikrodermabrazji połączony z maseczką odżywczo – nawilżającą!

W trakcie spotkania rozmawiałyśmy, śmiałyśmy się, poznawałyśmy się nawzajem. Towarzyszyło nam pyszne ciasto,  kawa i herbata.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Więcej na temat Pani Bodzi, Pani Anety oraz Centrum Wolontariatu „Po Sąsiedzku” – TUTAJ.

Dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Scroll to Top