DKK – Dyskusyjny Klub Książki / Noc Bibliotek 2022

Spotkanie w ramach Nocy Bibliotek 2022

Zapraszamy na spotkanie DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki, wyjątkowo w ramach Nocy Bibliotek 2022, której tegoroczne hasło brzmi „To się musi powieść”.

Tym razem klubowicze rozmawiać będą o książce Caspara Hendersona „Nowa mapa cudów. Podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Biblioteki w całej Polsce przy wsparciu – promocyjnym i merytorycznym – organizatorów, przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia.

30 września, godz. 20:00

MBP Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa, ul. Władysława Broniewskiego 10C

W ramach Nocy Bibliotek 2022