Eko ogródek – Filia w Balinie – relacja

Za nami warsztaty z tworzenia eko ogródka!

Na początku tygodnia w filii w Balinie odbyły się warsztaty z tworzenia eko ogródka, które prowadziła Marta Głogowska. Razem z dziećmi z przedszkola św. Franciszka w Balinie wspólnie dowiedzieliśmy się m.in. co to są eko ogrody i dlaczego są tak ważne dla środowiska. Poznaliśmy także różne rośliny o właściwościach miododajnych i leczniczych, sadziliśmy i uczyliśmy się dbania o nasze wspólne środowisko. W naszym ogrodzie znalazła się m.in. lawenda, barwinek, kłosowiec oraz jesienne wrzosy.

Teraz tylko czekamy na przyjście wiosny i wizytę pierwszych owadzich gości. Mamy nadzieję, że im się u nas spodoba.

Eko ogrody to obecnie jeden z bardzo mocnych trendów w kwestii dbania o naturę stąd pomysł na takie właśnie wykorzystanie przestrzeni wokół biblioteki.

Dziękujemy strażakom z OSP Balin za pomoc w przygotowaniu terenu pod warsztaty, a wszystkich zainteresowanych efektami naszej wspólnej pracy zapraszamy do ogrodu przy budynku biblioteki (od strony Sołtysówki).

W ramach projektu

„Ekologicznie z biblioteką” realizowanego w ramach programu grantowego „ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności” 2022