Stacja: Balin – Filia w Balinie – relacja

23 września 2022 roku odbył się spacer pt. „Stacja: Balin 175-lecie otwarcia kolei krakowsko-górnośląskiej”. Krzysztof Brandys ze Stowarzyszenia „Stacja Chrzanów” przeprowadził uczestników spaceru od Biblioteki w Balinie do stacji kolejowej przy ul. Dworcowej. Na tej trasie wszyscy wyruszyli w podróż historyczną do czasu, gdy pierwsza linia kolejowa w Galicji połączyła Kraków z Mysłowicami, otwierając Ziemię Chrzanowską na zachód. Rozmawiano o ówczesnych standardach i kierunkach podróży.

Dziękujemy Janinie Podgórskiej za udostępnienie fotografii z wydarzenia.

Spacer zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Spacery po sąsiedzku”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.