Spacery edukacyjne w ramach cyklu “Wieś jako przestrzeń aktywności fizycznej” – relacja / Wiejski TREK

Za nami cztery spacery edukacyjne...

Dobiegły końca cztery spacery edukacyjne zorganizowane w ramach cyklu spotkań pod hasłem Wieś jako przestrzeń aktywności fizycznej z projektu „Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi”.

Spacery odbyły się w czterech naszych filiach biblioteki w Płazie, Pogorzycach, Luszowicach i w Balinie i miały na celu połączenie aktywności fizycznej mieszkańców z przybliżeniem tradycji, kultury oraz walorów krajoznawczych danej miejscowości a wszystko to w towarzystwie lokalnych przewodników oraz wolontariuszy.
Dzięki spacerom uczestniczący w nich mieszkańcy poszczególnych wsi mogli poznać niejedną tajemnicę zapisaną w przyrodzie, architekturze oraz regionalnych publikacjach odnośnie własnego miejsca zamieszkania. Odkrywali (niektórzy dosłownie, niektórzy „na nowo”) najciekawsze zakątki i co równie ważne jako lokalna społeczność spędzali razem czas.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i mamy nadzieję, że taka forma spacerów edukacyjnych stanowiła ciekawą formę aktywnego spędzenia wolnego czasu na łonie lokalnej przyrody. 

W ramach projektu

„Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi”.

Płaza

Pogorzyce

Luszowice

Balin

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top