Spotkanie z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską – Filia w Pogorzycach – relacja

15 września 2022 w Filii Bibliotecznej w Pogorzycach odbyło się spotkanie z malarką i ilustratorką książek dla dzieci panią Elżbietą Wasiuczyńską. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać warsztat pracy ilustratora książek dla dzieci oraz zobaczyć przebieg prac od wykonania projektu ilustracji do gotowego dzieła. Podczas warsztatów plastycznych  towarzyszących spotkaniu dzieci pod kierunkiem artystki tworzyły własne propozycje ilustracji, wykorzystując różne materiały i tworzywa plastyczne. Spotkanie zakończyła wystawa prac oraz wspólne zdjęcie.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Nowe szaty książki”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.