Spotkanie z Joanną Jeżak – relacja

Nauczyliśmy się czym są emocje...

Emocje – jak wspierać dziecko? – to tytuł spotkania warsztatowego, które odbyło się w naszej bibliotece w ostatnią sobotę. Warsztaty poprowadziła Joanna Jeżak – pedagog i psychoterapeutka, na co dzień pracująca w założonym przez siebie Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA w Krakowie.

Emocje to, jak wiemy temat trudny, a gdy mowa o emocjach naszych dzieci – czasami bardzo trudny.

Czy istnieją „złe” emocje? Jak z dziećmi rozmawiać? Jak reagować w trudnych sytuacjach?

Jakich zachowań, słów, gestów się wystrzegać, a jakie będą pomocne, gdy mamy do czynienia ze zbuntowanym nastolatkiem czy też „krnąbrnym” przedszkolakiem.

Takie i inne wątki poruszyliśmy na spotkaniu – jak się okazałi niezwykle potrzebnym nam dorosłym.

I jeszcze polecane przez  autorkę książki :Faber Adele, Mazlish Elaine, Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły oraz seria Self – Regulation  autorstwa Agnieszki   Stążka-Gawrysiak.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego