Wizyta studyjna w Piekarach Śląskich – relacja

22 września 2022 pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z Partnerami udali się na wizytę studyjną do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Uczestnicy wyjazdu zostali powitani przez Dyrektora Marcina Jurkowskiego, który po krótkim poczęstunku zaprosił wszystkich na wykład. Potem nastąpiło zwiedzanie książnicy wraz z Izbą Regionalną – była to doskonała okazja do zadawania pytań bibliotekarzom z Piekar i wymiany doświadczeń. Na zakończenie wyjazdu zdobyto Kopiec Wyzwolenia oraz udano się na obiad.

Wizytę studyjną zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku” realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.