BarwEmocje – MBP Chrzanów – relacja

23 września 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyły się warsztaty malarstwa intuicyjnego pt. „BarwEmocje” prowadzone przez Elizę Voss.

Malarstwo intuicyjne to narzędzie do pracy z negatywnymi emocjami. Podczas pracy twórczej przyjmuje się założenie, że dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów możliwa jest zmiana samopoczucia. Dlatego praktyczną część zajęć poprzedził wykład na temat właściwości barw. Wyposażeni w wiedzę teoretyczną uczestnicy warsztatów identyfikowali emocję do przepracowania, a następnie transformowali ją wizualnie w coś pozytywnego. Wszystkim zapewniono odpowiednie materiały: farby, pędzle, podobrazia, paletki.

Efekty pracy można było podziwiać na wystawie ulokowanej w środkowej części holu, na piętrze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie (zaraz przy schodach).

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.