Konkurs literacki „Palcem po mapie” rozstrzygnięty!

Konkurs literacki „Palcem po mapie” rozstrzygnięty!

15 maja 2022 roku, w czasie Tygodnia Bibliotek ogłosiliśmy konkurs literacki dla młodzieży w wieku 10 – 12 lat z terenu gminy Chrzanów i powiatu chrzanowskiego pod hasłem „Palcem po mapie”. Zadanie nie było łatwe: trzeba było napisać opowiadanie, będące literacką interpretacją związku frazeologicznego „podróżować palcem po mapie”. Cele konkursu to pobudzenie wyobraźni i wrażliwości literackiej uczestników, prezentacja talentów literackich młodych osób, wrażliwienie na piękno i bogactwo języka polskiego i oczywiście integracja z chrzanowską biblioteką – miejscem ciekawych działań kulturalnych i edukacyjnych. Konkurs trwał do 15 września. Jury w znakomitym składzie: Joanna Olech – pisarka i ilustratorka, autorka m.in. „Dynastii Miziołków”, „Pompona w rodzinie Fisiów”, „Trudnych słówek”, laureatka wielu prestiżowych nagród oraz jurorka w konkursach literackich, autorka artykułów o literaturze dziecięcej, współautorka tekstów w podręcznikach do języka polskiego oraz Anna Siewiorek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie i Olga Nowicka – kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, po burzliwych obradach wyłoniło z nadesłanych prac dwie nagrody główne oraz cztery równoległe wyróżnienia. 

Uwaga, uwaga! Oto przed Państwem wyniki naszego konkursu:

  • Martyna Kołacz (Szkoła Podstawowa im. Ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu) – nagroda główna
  • Wiktor Bobryk (Szkoła Podstawowa im. Ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu) – nagroda główna
  • Szymon Górecki (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Porębie Żegoty) – wyróżnienie
  • Kornelia Jakóbik (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Porębie Żegoty) – wyróżnienie
  • Antonella Skowronek (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie) – wyróżnienie
  • Karolina Sojka (Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie – wyróżnienie

Wszystkim nagrodzonym młodym autorom serdecznie gratulujemy oraz wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział!

W ramach projektu

Konkurs został przygotowany w ramach projektu „Białe kruki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top