Noc bibliotek 2022-relacja

Za nami 8. edycja NOCY BIBLIOTEK , w tym roku pod hasłem: To się musi powieść.

30.09 w przeddzień ogólnopolskiej akcji w ramach DKK – DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI rozmawialiśmy o książce Caspara Hendersona, Nowa mapa cudów. Podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych.

Tej nocy wspólnie z naukowcami skierowaliśmy  światło na bibliotekę, pokazując wspierającą moc literatury, siłę nauki i zaangażowanie lokalnej społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Moderatorki DKK: Olga Nowicka, Ewelina Deluga