Spotkanie z Lucyną Grabowską oraz jej córką – Alicją – relacja

Warsztaty i spotkanie autorskie z Panią Lucyną Grabowską i jej córką Alicją

Jak zmieniają się trendy w projektowaniu wiejskich ogrodów, jaka jest współcześnie ich rola oraz jaki wpływ na ich wygląd i funkcje ma każde z uprawiających je pokoleń? To tylko niektóre z tematów, jakie poruszyliśmy w Filii w Pogorzycach podczas spotkania autorskiego z Panią Lucyną Grabowską oraz jej córką – Alicją, które od 1991 zajmują się ogrodnictwem i są założycielkami rodzinnej szkółki roślin „Byliny Lucyny”. Obecnie prowadzą swój wielopokoleniowy ogród w Filipowicach i sklep z wysyłkową sprzedażą roślin, wydają także miesięcznik „Twój ogrodnik” oraz książki min „Szkoła Cięcia”. Prowadzą także kanał na YouTubie, na którym co tydzień dzielą się poradami oraz spostrzeżeniami związanymi z hodowlą roślin.
Bezpośrednio przed spotkaniem odbyły się także warsztaty, których uczestnicy przygotowywali nawiązujące do tematyki spotkania ekologiczne ogrody wiejskie w wersji mini z wykorzystaniem min plastrów drewna, mchu czy orzechów.

Wszystko odbyło się w ramach projektu „Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top