Warsztaty woskowijek i domków dla owadów z projektu ZGOK – Ekologicznie z biblioteką / Filia w Balinie

Za nami warsztaty woskowijek i domków dla owadów!

W filii w Balinie odbyły się ostatnie już warsztaty w ramach projektu „Ekologicznie z bibliotekę”. Tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Balinie miały okazję poznać ciekawe sposoby wykorzystywania pszczelich produktów oraz popracować z eko produktami –  pierwsza grupa samemu przygotowywała zamienniki min folii spożywczej tzw. woskowijki czyli kawałki materiału nasączane mieszaniną na bazie wosku pszczelego. To nie tylko rozwiązanie zgodne z obecnymi eko trendami ale również ekonomiczne, ponieważ woskowijki są wielokrotnego użytku i mogą nam posłużyć przez wiele miesięcy.
Druga grupa uczestniczyła w warsztatach robienia domków dla owadów. Każdy z uczestników zajmował się jednym domkiem –  od zbijania poszczególnych elementów gwoździami po wypełnienie różnymi eko materiałami. Dwa z domków zostały w bibliotece i na wiosnę trafią do naszego eko ogródka, gdzie w towarzystwie roślin miododajnych będą czekać na pierwszych gości. Pozostałe domki zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej w Balinie, gdzie zostaną umieszczone w pobliżu budynku szkoły.  

W ramach projektu

„Ekologicznie z biblioteką” realizowanego w ramach programu grantowego „ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności” 2022   

Scroll to Top