Poznajemy kraje świata: Nowa Zelandia (Aotearoa) – Mariusz Paździora / Zapowiedź

1 marca 2023, o godz. 17:00, w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy kraje świata”. Tym razem będzie to podróż po jednym z najodleglejszych zakątków Ziemi – Nowej Zelandii. Nasz prelegent, podróżnik Mariusz Paździora, opowie o ciekawych miejscach i historii Kraju Długiej Białej Chmury (Aotearoa) – tak Nowa Zelandia nazywa się w języku Maorysów, autochtonów.

Prelekcję zilustruje pokaz przeźroczy, które zostały wykonane podczas podróży. Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca Nowej Zelandii: na Wyspie Południowej Alpy Południowe z Fiordem Milford, Górą Cooka i Lodowcem Franciszka Józefa oraz Queenstown nad jeziorem Wakatipu, a na Wyspie Północnej stolicę kraju Wellington, miasto architektury art déco – Napier i wulkaniczne  jezioro Taupo.

Wstęp wolny.