Wszechnica Chrzanowska: Ks. F. Blachnicki i ks. M. Luzar

Wszechnica Chrzanowska: Ks. F. Blachnicki i ks. M. Luzar / Zapowiedź

Druga w tym miesiącu Wszechnica Chrzanowska odbędzie się poniedziałek, 27 lutego 2023, w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, o godz. 18:00.

Prelegentem będzie Cezary Jan Lis, historyk z zamiłowania, autor książek, szczególnie zainteresowany regionem Częstochowa-Radomsko.

W swoim wystąpieniu przedstawi sylwetki:

• ks. Franciszka Blachnickiego (Czcigodnego Sługi Bożego) (24 marca 1921-27 lutego 1987), więźnia obozów koncentracyjnych i obozów pracy, założyciela Ruchu Światło-Życie, Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów, Krucjaty Wstrzemięźliwości;
  • ks. Mariana Luzara „Czarnego Kruka” (1 września 1895-13 września 1939), harcmistrza, inicjatora utworzenia drużyn harcerskich w Trzebini oraz powstania tam Domu Ludowego, poległego podczas pełnienia posługi w drugim tygodniu kampanii wrześniowej.

Pięć publikacji Cezarego Jana Lisa jest dostępnych w księgozbiorze Biblioteki.

Wstęp wolny.

Wszechnica Chrzanowska: Ks. F. Blachnicki i ks. M. Luzar