CHRZANOWSKI DZIEŃ KOBIET 2023 “Polka-Idolka” – relacja

Przybyły tłumy...

10 marca 2023 (piątek) odbyła się kolejna edycja Chrzanowskiego Dnia Kobiet, tym razem pod hasłem POLKA-IDOLKA. Nasza Biblioteka dosłownie pękała w szwach!

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od stoisk warsztatowych, rękodzielniczych, konsultacji, make-up’u, wizażu, fryzjera, stylizacji, zabiegów, pielęgnacji, prezentacji, fotobudki i wielu wielu innych. Można było również odwiedzić 

STREFY: literatury, dziecka, degustacji, uważności i czułości.

Odbyły się również:

Wernisaż wystawy „Uskrzydlone” – wystawa fotografii po Maratonie Fotograficznym z Zamku Kliczków w strojach z roślin autorstwa Marty Pietrzyk Zielony Kadr z ptakami Skrzydlatej Ferajny oraz sesja zdjęciowa z drapieżnymi ptakami. Można było wziąć udział w mini sesji zdjęciowej z ptakami w strojach z profesjonalnym makijażem wykonanym  przez Perfect Glam Studio – Monika Michalska.

Wystawa Marty Pietrzyk trwa od 10.03 do 29.04.2023 

Wymiana i sprzedaż ubrań SWAP

Pokaz akrobatyki powietrznej / Klub Sportowy Power Team – Gabriela Warzecha
Wystąpiły aktualne mistrzynie: Maja Chylaszek, Julia Palczewska, Kornelia Chechelska, Alicja Zarzycka

Występ zespołu Chopper
w składzie: Tomasz Czuper – wokal, Mikołaj Janicki – gitara, Maciek Sobczak – instrumenty perkusyjne
Tomek Chopper (Tomek Czuper) – muzyk, wokalista oraz autor tekstów piosenek. Współzałożyciel zespołów LSD, Tajna Lista, SadystA i projektu ChoppeR, z którymi odnotował liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i konkursach muzycznych, występy w polskiej telewizji i radiu. Wspólnie z zespołem zagrali kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Dzielili jedną scenę z czołówką polskich (jak również zagranicznych) zespołów rockowych i popowych miedzy innymi: Ray Wilson (Genesis), Dżem, Happy Sad, Ewa Farna, Enej czy Pectus. Projekt ChoppeR zrodził się ze współpracy Tomka Choppera i producenta Tomasza Muchy. Teksty inspirowane są obserwacją świata i własnymi przeżyciami na przestrzeni wielu lat. Warstwa muzyczna tworzona była w MuchaStudio i nagrywana przez wielu muzyków. Kompozycje, które zostały zaprezentowane przearanżowano na wersję akustyczną. Nie zabrakło coverów melodii znanych i lubianych.

Pokaz mody „Polka-Idolka”
Polki są znane na całym świecie, zapisane na kartach historii, podziwiane i uwielbiane – kiedyś i dziś. Kochane, czczone i naśladowane… Nie było i nie jest łatwo zostać POLKĄ-IDOLKĄ – dlatego też przygotowaliśmy mały kalejdoskop KOBIET, tym, którym się to udało – w ekspresyjnym pokazie mody zaprezentowało się 7 Pań. Krótkie opisy tych postaci sugerowały kim była nasz POLKA-IDOLKA, a publiczność odgadywała.

aranżacja: Marta Pietrzyk, Anna Fitrzyk, modelki: Aneta Holipka / Królowa Jadwiga, Paulina Sikora / Pola Negri, Iza Płomińska / Tamara Łempicka, Irena Kozłowska-Gorkowska / Maria Skłodowska-Curie, Teresa Wrona / Agnieszka Osiecka, Agnieszka Synal / Martyna Wojciechowska, Marta Głogowska / Doda

AKCJA ZOSIA – wsparcie charytatywne dla Zosi Mędrali, która walczy z nowotworem, na leczenie zagraniczne innowacyjnymi metodami oraz szczepionką. Pomóż i wesprzyj –> kliknij TUTAJ po więcej info o sytuacji Zosi.

Losowanie nagród ufundowanych przez naszych partnerów
(pełna lista  podsumowuje ten artykuł)
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział! Zabawa była przednia!

Spotkanie z Katarzyną Nosowską 
– wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką, felietonistką… słowem Polką-Idolką!
prowadzenie: Olga Nowicka

Bardzo serdecznie dziękujemy za zdjęcia: Marta PietrzykDamian Pietrzyk, Jerzy Hajda, Agnieszka Kęska, Anna Mazurek, Olga Nowicka

Michał Mazurek – serdeczne dzięki za wsparcie techniczne w kryzysowej i nagłej sytuacji!

Partnerzy: 

Scroll to Top