22. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”: 21 – 24 kwietnia

To już 22. edycja „Książki i Róży”!

Zapraszamy na 22. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” w dniach 21-24 kwietnia 2023.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie.

W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie biorą udział księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Już po raz dwudziesty drugi w naszym regionie Małopolski odbędzie się wielkie święto wszystkich moli książkowych.

Historia tego wydarzenia i jego początki

Geneza obdarowywania się książką i różą pochodzi z Katalonii, gdzie dzień 23 kwietnia obchodzony jest hucznie jako święto narodowe i dzień jego patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

Jakie atrakcje

Jak co roku z okazji “Książki i Róży” przygotowaliśmy kilka ciekawych atrakcji – również w formie online. Zobaczcie!

P R O G R A M

21 KWIETNIA, 16:30 – 17:15
ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat. Prowadzenie: Centrum Helen Doron w Chrzanowie