ADOPCJA ROŚLIN w ramach Światowego Dnia Ziemi, już w sobotę!

ADOPCJA ROŚLIN - czyli przynieś, wymień, podziel się, oddaj niechciane, zaadoptuj

Jak co roku w dniu 22.04 zachęcamy do udziału w eko-akcji ADOPCJA ROŚLINczyli przynieś, wymień, podziel się, oddaj niechciane, zaadoptuj… organizowanej w ramach Światowego Dnia Ziemi

Bądź eko i daj swoim roślinom drugie życie – ODDAJ NIECHCIANE i PRZYNIEŚ je do biblioteki! Przy okazji swoje stare rośliny WYMIEŃ na nowe, które wpadną ci w oko i ZAADOPTUJ je!

Przygarnij roślinę, która najbardziej cię zauroczy – dopasuj ją do swojego wnętrza, gustu, charakteru, predyspozycji – a ta na pewno odwdzięczy się pięknym kwitnięciem. Pamiętajmy, że rośliny doniczkowe to nasi zieloni przyjaciele oczyszczający powietrze w mieszkaniach. Przebywanie wśród roślin relaksuje, zwiększa poczucie komfortu i spokoju, poprawia nastrój. To ważne, by mieć je w swoim otoczeniu.

By nasze rośliny miały się dobrze, spełniały swoją rolę oczyszczaczy powietrza i wyglądały pięknie jak na zdjęciach, potrzeba wiedzy, miejsca i czasu by o nie zadbać. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, gdy musimy rozstać się z nimi ze względu na przeprowadzkę, zmianę planów życiowych, brak miejsca… Na szczęście pozbywając się roślin, o które nie możemy dalej zadbać możemy sprawić radość innym osobom, które chętnie je przygarną.

Dodatkowo w tym roku stoiska:
 – doradca ds. klimatu i środowiska, darmowe sadzonki drzewek owocowych / Starostwo Powiatowe w Chrzanowie (22.04 sobota, godz. 10.00-13.00 )

 – doradca Czyste Powietrze / Urząd Miejski w Chrzanowie (21.04 piątek, godz. 12.00-14.00)

Rośliny będzie można pozostawiać przed budynkiem lub w środku biblioteki, w godzinach otwarcia w wyznaczonym Kąciku Adopcyjnym.

Scroll to Top