Od morza do Tatr!

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Już 6 czerwca zapraszamy na spotkanie z Barbarą Gawryluk – dziennikarką, tłumaczką z języka szwedzkiego, pisarką, od lat prowadzącą w Radiu Kraków autorski program dla dzieci „Alfabet”, autorką wielu znakomitych książek przede wszystkim dla dzieci ale również dla dorosłych czytelników – wystarczy wspomnieć o książce „Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów ” oraz o biografii Wandy Chotomskiej „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”.

Fot. Edyta Dufaj

Autorka została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę „Dżok. Legenda o psiej wierności” w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Pani Barbara Gawryluk została również laureatką 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu”, a w 2010 roku zdobyła nagrodę „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa za audycję „Książka na szóstkę”. W 2012 z okazji dziesięciolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” na listę 10 ważnych książek trafił jej tytuł „Dżok. Legenda o psiej wierności”. Za książkę “Mali bohaterowie” otrzymała w 2014 nagrodę 112 Award od międzynarodowej organizacji EENA. Autorka przetłumaczyła wiele tytułów szwedzkiej literatury dla dzieci i młodzieży, w tym bestsellerową serię Martina Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Na spotkanie obowiązują zapisy.

6 czerwca 2023 (wtorek)

godz. 10:00

MBP, Oddział dla dzieci, ul. Broniewskiego 10C

Dla kogo?

Zajęcia dla dzieci w wieku 9 – 10 lat

Zanim przyjdziesz na zajęcia

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy od 30.05.2023 (telefonicznie 32 763 27 53 lub osobiście w godzinach pracy oddziału dla dzieci)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top