Maj w oddziale dla dzieci – zobaczcie, co się u nas działo!

To był miesiąc pełen wrażeń!

Ach, maj… Pachnący kwiatami, słońcem i… pięknymi chwilami w oddziale dla dzieci naszej biblioteki! Ten miesiąc był niezwykły – oprócz cyklicznych zajęć, na których gościmy Was regularnie, rozpoczęliśmy projekt Na tropie Świerszczyka, we wspołpracy z magazynem dla dzieci Świerszczyk. Pozwoliło nam to na zorganizowanie dla Was wspaniałych atrakcji!

Moja, twoja, nasza – biblioteka

Od 8 do 15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy akcję czytelniczą pod hasłem „MOJA, TWOJA, NASZA – BIBLIOTEKA…POLECA”. Bibliotekarki z Działu Udostępniania Zbiorów i Animacji przygotowały krótkie książkowe rekomendacje, które ukazywały się w formie postów na bibliotecznym Facebooku. Czytelnicy mogli dowiedzieć się, jaką literaturę polecają pracownicy chrzanowskiej biblioteki i sięgnąć po konkretne tytuły. A wybór był wyjątkowo ciekawy gatunkowo! Wśród naszych rekomendacji nie mogło zabraknąć również literatury dla dzieci. Wszystkie posty do przeczytania TUTAJ.

Multisensoryka *

Od początku maja, co tydzień przenosimy się wraz z najmłodszymi Czytelnikami do świata pełnego przeróżnych smaków, zapachów, tekstur i dźwięków. Przewodnikiem w tej fascynującej podróży są dla nich rodzice, pokazujący, że warto doświadczać i otwierać się na to, czego jeszcze nie znamy. Te wspaniałe zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 2 do 4 lat rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach, stymulując ich zdrowy rozwój. Zapraszamy na nie również w czerwcu.

Prowadzenie: Pozysfera w Chrzanowie

8 maja – Świerszczykowe spotkanie z Marcinem Bruchnalskim *

Biblioteczny projekt „Na tropie Świerszczyka” rozpoczęliśmy z przytupem – na spotkanie z dziećmi przyjechał osobiście pan Marcin Bruchnalski, ilustrator, autor postaci świerszczyka Bajetana Hopsa, bohatera wielu opowieści, które mali czytelnicy mogą znaleźć w Magazynie dla Dzieci „Świerszczyk”.
Pan Marcin opowiadał dzieciom o wieloletniej współpracy z czasopismem i pokazywał swoje niepowtarzalne akwarelowe ilustracje, które zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania – uczniach ze szkoły nr 6 i szkoły numer 8 z Chrzanowa.

20 maja – Zabawy z językiem  angielskim 

Let’s go shopping, you and me!
Tym razem przenieśliśmy się do świata sklepów i zakupów. Dowiedzieliśmy się, co możemy kupić w sklepie odzieżowym, co w spożywczym, a co w zabawkowym – poznaliśmy wiele nowych słówek i zwrotów, a to wszystko podczas wspaniałej zabawy. Wyścigi i prace plastyczne stanowiły przyjemne tło dla nauki.

Prowadzenie: Centrum Helen Doron w Chrzanowie

26 maja – Akademia Robotyki

W tym miesiącu na zajęciach królowała różnorodność. Wąż, gęś, dźwig – to tylko kilka z przeróżnych konstrukcji, których wykonania podjęli się uczestnicy naszych zajęć. Jak zwykle zaczęli od wybrania projektów, które za pomocą klocków Lego przenieśli w świat rzeczywisty, a następnie za pomocą tabletów dodali im dodatkowe funkcje, takie jak światła czy ruch.

Prowadzenie: Akademia Robotyki w Chrzanowie

27 maja – Strefa Młodego Naukowca

Mamy za sobą kolejne spotkanie dla dzieci z cyklu Strefa Młodego Naukowca. Tym razem czytaliśmy i rozmawialiśmy o planecie Mars, oraz misjach badawczych, do których wykorzystywane są łaziki. Dzieci poznały wiele faktów na temat tej planety, na przykład ile wynosi doba i jak się nazywa. Przez chwilę uczestnicy zastanawiali się, czy Marsjanie istnieją. W części warsztatowej każdy mógł zaprojektować łazik, a także spróbować swoich sił w programowaniu z wykorzystaniem robotów ozobot.

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę i naukę w maju. Do zobaczenia w czerwcu, kolejnym miesiącu pełnym niespodzianek!

*

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top