Warsztaty z Wydawnictwem Pactwa / Filia Balin

Tajniki pracy wydawnictwa

W ramach działania Literacka ziemia chrzanowska w filii w Balinie odbyły się warsztaty literackie, które prowadziła Anna Pactwa – właścicielka Wydawnictwa Pactwa. Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się min jak wygląda proces wydawania książki, jakie trudności napotyka wydawca oraz jakie decyzje musi podjąć zanim gotowa książka trafi na rynek. Dodatkowo na zakończenie warsztatów każdy otrzymał od wydawnictwa mały prezent w postaci pokrowca na książkę, zakładki oraz reprodukcji obrazu znajdującego się w książce „Podróżności” Krisa Kalety.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu BLISKO, zadania “Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu “Literacka Ziemia Chrzanowska”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.