Chrzanowski Maraton Czytania / Filia w Płazie

Książka jest jak ogród.

Z okazji XXII Tygodnia Czytania Dzieciom w bibliotece w Płazie odbył się Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom. Do wspólnego czytania pod hasłem – „Książka jest jak ogród” – zaprosiliśmy strażaczki i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie. Dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Płazie czytali: Marcin Jamrozik – Prezes OSP w Płazie oraz Danuta Warzecha, Olga Skinderowicz i Dawid Borodawko. Ponieważ naszymi czytającymi byli strażacy postanowiliśmy rozpocząć spotkanie wierszem Jana Brzechwy „Pali się” – opowiadającym o dzielnej drużynie strażaków jadących do pożaru. Nawiązując do tegorocznego hasła – „Książka jest jak ogród”, nasi goście przeczytali przedszkolakom „Bajkę o leniwej Wróżce Kwiatowej”. Spotkaniu towarzyszyły liczne zabawy ruchowe w które chętnie bawiły się zarówno przedszkolaki, jak i strażacy. Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Płazie, że zechcieli wziąć udział w Chrzanowskim Maratonie Czytania Dzieciom, a płaziańskim przedszkolakom za odwiedziny w bibliotece.