Warsztaty z Stanisławem Garlickim / Filia w Płazie

Jak redagować pismo?

Filia w Płazie gościła Stanisława Garlickiego – regionalistę, redaktora “Zeszytów z Płazy”, właściciela Muzeum Życia Codziennego, który spotkał się z grupą dzieci, ze Szkoły Podstawowej w Płazie, redagującą gazetkę szkolną “Oby do wakacji”. Młodzi redaktorzy mieli okazję poznać zasady redakcji pisma. Jak pracować z tekstem, żeby był czytelny, poprawnie ułożony i opatrzony odpowiednimi odnośnikami do materiałów źródłowych? Które ze zdjęć można wykorzystać i na jakich zasadach? Jak zbierać materiały do gazety, a także, co i dlaczego, z najbliższego regionu warto utrwalić na fotografii. Stanisław Garlicki podzielił się z uczniami bardzo interesującymi informacjami historycznymi dotyczącymi Płazy. Może zachęci to redakcję “Oby do wakacji” do poszukiwań nowych tematów do szkolnej gazetki.

Dziękujemy Stanisławowi Garlickiemu za bogate w informacje spotkanie, a dzieciom za odwiedziny i chęć zdobywania wiedzy.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu BLISKO, zadania “Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu “Literacka Ziemia Chrzanowska”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.