Czytanie – atrakcja dla Dzieci, przyjemność dla Rodziców

Są jeszcze wolne miejsca!

Sobota zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wspaniałe zajęcia, które dla Was szykujemy! Obiecujemy, że będzie kreatywnie, a czas spędzony na dobrej zabawie będzie niósł ze sobą również sporą dawkę ciekawej wiedzy. 

Startujemy już o 10:00 warsztatami, na których będziemy tworzyć naturalne mydełka. Dzieci będą mogły same zdecydować, jak ich dzieło ma wyglądać – pora użyć wyobraźni!

11:00 z oddziału dla dzieci przeniesiemy się na hol na parterze, gdzie będzie można wysłuchać literatury dziecięcej czytanej przez przedstawicieli różnych zawodów. Czy nasi najmłodsi Czytelnicy wiedzą, w jakim stroju pracuje pielęgniarka albo górnik? Przekonajmy się razem!

Nie zwalniamy tempa i już pół godziny później, o 11:30, zapraszamy Dzieciaki do oddziału dla dzieci, gdzie będą miały miejsce warsztaty z pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika KPP Mateusza Waliczka. Nie będziemy narzekać na nudę, w towarzystwie prawdziwych opatrunków i sztucznej krwi nauczymy się, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom w potrzebie. Będzie aktywnie!

Nie zapominamy o Rodzicach – w tym samym czasie, czyli o 11:30, zaprosimy Państwa do sali konferencyjnej, gdzie dowiemy się, jak czytać dziecku, aby ten wspólny czas był jak najbardziej owocny. Zajęcia poprowadzi Jakub Król – absolwent Krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT, który talent do śpiewania i odtwarzania głosów szlifuje śpiewając i czytając swoim dzieciom. Prowadzi warsztaty teatralne dla graczy gier fabularnych, udziela głosu postaciom animacji, z wielką pasją przekazuje swoje umiejętności również młodzieży. Program będzie napięty! Dowiemy się, jak powinien brzmieć narrator, a jak postaci negatywne i pozytywne. Czy zastanawialiście się, z czego powinien składać się charakter odgrywanej przez nas postaci? Albo jak zainteresować dziecko przedstawianą opowieścią? I przede wszystkim – co zrobić w sytuacji, gdy dziecko oczekuje niekonwencjonalnej opowieści, którą mamy wymyślić na poczekaniu? 

12:30, gdy już zakończą się warsztaty, zapraszamy Rodziców wraz z pociechami na kolejną odsłonę maratonu czytania.

Zapraszamy do zapisów już dziś w oddziale dla dzieci – osobiście lub telefonicznie.

W międzyczasie zajęć zapraszamy również na animacje prowadzone na holu na piętrze przez Stację Bajkowo – nie zabraknie muzyki, balonów i malowania buziek.

Zostawcie też po sobie znak w naszej Projektowej Księdze Pamiątkowej! Do zobaczenia!

10 czerwca 2023

czas trwania 10:00 - 13:00

Biblioteka Główna w Chrzanowie

Zanim przyjdziesz na zajęcia

Uwaga! Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, od 3.06.2023 (osobiście lub pod nr tel. 32 763 27 53)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top