Co w ogrodzie piszczy/ Filia Luszowice

Co w ogrodzie piszczy -
Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom w Luszowicach

“Książka to ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym czasie w całym kraju dorośli zamieniają się w lektorów i nierzadko aktorów, by zaprezentowac dzieciom framgenty literatuty polskiej. Tak tez było w Luszowicach. Przed dziecięca publicznością wystąpili; p. Dyrektor Alina Sułek, p. pedagog Lidia Jurkiewicz oraz nauczycele: p. Malogorzata Ciołczyk, Monika Kasprzycka i Paulina Kowalska.
W imprezie uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach. Zabawnymi historyjkami o pomidorach, żukach, chrząszczach, tulipanach i różach  zainteresowały się nie tylko maluszki, ale również dzieci starsze. Wszyscy bardzo aktywnie i żywiołowo reagowali na wiersze. Niektóre miały charakter interaktywny i były czytane ze sporym zacięciem aktorskim.
A ponieważ ogród to bardzo szerokie pojęcie, to podczas imprezy pojawiły się akcenty związane z ogrodem zoologicznym, warzywnym, kwiatowym.
Gorące podziekowania dla p. Małgorzaty Ciołczyk za wykonanie przepięknej scenografii. Sala gimnastyczna szkoły po prostu zakwitła. Dziekuję również wszystkim lektorom za współorganizacje imprezy.

Scroll to Top