Gra Oil City | Wykład „Warto o siebie dbać”

Gra Oil City | Wykład „Warto o siebie dbać”

22 czerwca 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów mieli okazje sprawdzić się w grze Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota.

To planszowa gra ekonomiczna oparta o wydarzenia z historii XIX-wiecznej Galicji. 3-osobowe drużyny graczy tworzą spółki, których celem jest umiejętna inwestycja, udane wydobycie i korzystna sprzedaż surowców (tj. gaz ziemny, wosk ziemny, nafta, ropa naftowa) w zmiennych warunkach cenowych. Tytuł został wydany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

W drodze do zwycięstwa wszyscy uczyli się planowania, przedsiębiorczości oraz współpracy. Rywalizacja była duża, a gracze musieli czasem podejmować ryzykowne decyzje. Po rozgrywkach na uczestników czekał wykład Aldony Stach pt. „Warto o siebie dbać, czyli jak w pozytywny sposób przedstawić się światu”. Uczniowie mogli w przystępny sposób dowiedzieć się m.in. o relacji między kosmetyką i higieną a poczuciem własnej wartości.  

Scroll to Top