Czytanie – atrakcja dla dzieci, przyjemność dla rodziców. Relacja

Ach, działo się!

Czy czytanie może być atrakcją dla dzieci i przyjemnością dla rodziców? Ci spośród naszych czytelników, którzy wzięli udział 10 czerwca w spotkaniu pod takim tytułem z pewnością powiedzą, że TAK!
Wspólnie z chrzanowską Stacją Bajkowo przygotowaliśmy dla dzieci i rodziców kilkugodzinne spotkanie, podczas którego dzieci mogły wziąć udział w pachnących warsztatach mydełkowych, nauczyć się ciekawie przedstawionych podstaw pierwszej pomocy, posłuchać czytanych przez naszych Gości – przedstawicieli ciekawych zawodów – utworów zaczerpniętych z czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Każde dziecko wyszło w tym dniu z biblioteki nie tylko uśmiechnięte, ale także przyozdobione kolorowym tatuażem i z wymalowaną buzią. Było także coś dla rodziców: aktor, pan Jakub Król, absolwent Krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT, poprowadził dla rodziców warsztaty o tym jak czytać dziecku: jak powinien brzmieć narrator, podstawy dykcji, słowo o pozytywnych i negatywnych bohaterach literackich oraz o jakże potrzebnej rodzicom sztuce improwizacji, czyli o tym co robić, gdy dziecko oczekuje niekonwencjonalnej opowieści.
Bardzo dziękujemy wszystkim, młodszym i starszym uczestnikom, za udział, Gościom za piękne czytanie, a niezawodnym Paniom ze Stacji Bajkowo za miłą współpracę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top