Spotkanie z Jakubem Małeckim

9 czerwca (piątek) o godz. 17:30, w ramach projektu BLISKO, odbędzie się spotkanie z Jakubem Małeckim – utalentowanym pisarzem młodego pokolenia, autorem powieści, m.in “Rdza”,”Dygot”, “Ślady”, “Horyzont”.

Jakub Małecki – polski tłumacz oraz pisarz zaliczany początkowo do nurtu fantastyki, obecnie piszący głównie literaturę obyczajową:
– w marcu 2007 roku zadebiutował opowiadaniem “Dłonie” na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror”
Kolejne jego teksty znalazły się w „Nowej Fantastyce” „Magazynie Fantastycznym” oraz antologiach książkowych
– opowiadanie “Za godzinę powinna tu być” ze zbioru Zaksięgowani zostało nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2009
– w roku 2012 otrzymał nagrodę Śląkfa w kategorii Twórca Roku
– za powieść “Dżozef” uzyskał nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla
– za przekład książki “Listy niezapomniane” na język polski zdobył Nagrodę Literacką „Magazynu Literackiego Książki”
– za powieść “Dygot” nominowany był do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Poznańskiej Nagrody Literackiej oraz został laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego (Złote Wyróżnienie)
– za “Ślady” został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2017
– w 2017 został laureatem stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zapraszamy !

__________________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum Kultury
NPRCz 2.0