Lato w Centrum Handlowym MAX w Chrzanowie

Lato w Centrum Handlowym MAX w Chrzanowie

W piątek, 11 sierpnia 2023, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie wzięła udział w specjalnym wydarzeniu organizowanym przez Centrum Handlowe MAX. Na terenie obiektu można było znaleźć różnego rodzaju bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wśród wielu stoisk znalazły się również nasze dwa punkty.

W godzinach 10:00-12:00, na podeście nad piekarnią ATU, oddział dla dzieci (Dział Udostępniania Zbiorów i Animacji) zaprosił najmłodszych do plastycznego, wielobarwnego szaleństwa. Mnogość możliwości podziałała inspirująco na dzieci, które się z nami spotkały – stworzone przez nie zakładki do książek, trójwymiarowe pocztówki i origami były niezwykłe i różnorodne – zupełnie jak ich autorzy. Do dyspozycji mieliśmy piórka, kamyczki, koraliki, urocze tasiemki, muszelki… Nie sposób wymienić wszystkiego! Dziękujemy Wam za liczny udział i pozytywną energię.

Z kolei przy sklepie Rossmann, w godzinach 10:00-16:00, można było zapoznać się z ofertą biblioteki przy stoisku „Biblioteka BLISKO Ciebie”, zabrać bezpłatne wydawnictwa turystyczne i regionalne, obejrzeć archiwalne materiały (w tym te związane z historią Centrum Handlowego MAX). Jednocześnie bibliotekarze z Działu Informacji i Multimediów przeprowadzali na terenie obiektu diagnozę użytkowników i nieużytkowników kultury. Na uczestników badania czekały upominki w zamian za wszystkie udzielone informacje i poświęcony czas! A osoby korzystające z ruchomych schodów miały okazję zapoznać się z ekologiczną ulotką, którą po przeczytaniu podaje się następnej osobie. Cieszymy się, że mogliśmy Was spotkać!

Dziękujemy organizatorowi za wsparcie logistyczne i fantastyczną współpracę.

Diagnozę zrealizowano w ramach projektu BLISKO, zadania “Biblioteka po sąsiedzku”, realizowanego zgodnie z umową nr 11/2022/NCK/B w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 4, Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
Narodowe Centrum Kultury 
NPRCz 2.0 

Scroll to Top