Pora dla Seniora i nie tylko – spotkanie sierpniowe

Pora dla Seniora i nie tylko - spotkanie sierpniowe

23 sierpnia 2023 o godz. 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Pora dla Seniora i nie tylko.

Tym razem była to okazja do wspólnego oglądania materiałów archiwalnych związanych z kinem „Fablok”, które zebrano w Cyfrowym Archiwum Ziemi Chrzanowskiej (fotografie, zapowiedzi filmów z „Przeglądu Wiadomości”, fotosy, plakaty, repertuar). Obecni mogli też opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tym chrzanowskim kinem. Dzięki wspominkom dowiedzieliśmy się m.in.:

  • kto oglądał na ul. Fabrycznej Żółtą łódź podwodną, Płonący wieżowiec, Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje, Amadeusza.
  • jaką drogą zagorzali fani mogli zdobyć czarno-biały plakat filmowy odbity nieoficjalnie na powielaczu.
  • że ostatni seans zaczynał się o godzinie 20, a po jego zakończeniu – już po zmroku – raźno było wracać do domu razem z tłumem opuszczającym wypełnioną po brzegi salę kinową.
  • jak cena biletu na seans miała się do zarobków w latach 70. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wkład w zachowanie pamięci o kinie „Fablok”.

Jeśli także chcesz podzielić się z nami swoimi przeżyciami z fablokowskich projekcji, przekazać informacje, wypożyczyć pamiątki do zeskanowania – zapraszamy do kontaktu. Można pisać na adres: regionalia@mbp.chrzanow.pl lub przyjść osobiście do Działu Informacji i Multimediów w godzinach pracy Biblioteki.

Poniżej można zobaczyć prezentację wyświetlaną podczas spotkania – wystarczy kliknąć na miniatury (oprac. J. Maksa).

Scroll to Top