Biblioteka od kuchni/Filia Luszowice

Niebo w gębie

Kuchenne rewolucje w Luszowicach. Sporo trudu włożyli w lepienie pierogów uczestnicy warsztatów kulinarnych zorganizowanych w luszowickiej bibliotece podczas tegorocznej Nocy Bibliotek. Lepiliśmy rodzinnie w naszej bibliotecznej „pierogarni”. Dzieciakom towarzyszyli rodzice.

Mogłoby się wydawać, że lepienie pierogów to fraszka. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to łatwa sztuka, gdy ma to być zrobione zgodnie z kuchennymi prawidłami. Bo jak tu skleić, żeby się nie rozleciały w gotowaniu??? Rodzice i dzieci dali sobie jednak z tym radę.

Na stole w Izbie Regionalnej wylądowało to popularne w Polsce danie. Wszyscy spałaszowali je ze smakiem. Zaś na dokładkę zaserwowano koktajl truskawkowy.

Jedną z atrakcji spotkania był też konkurs z nagrodami dla najmłodszych. Pytania przygotowano w oparciu o książkę „Kuchenny alfabet” Ewy Chotomskiej. Na zakończenie dzieci otrzymały honorowy dyplom “lepiacza pierogów”.