Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

20 października (piątek), w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem – utalentowanym pisarzem i reporterem, autorem książek, m.in “Schodów się nie pali”, “Jakbyś jadła kamień”, oraz najnowszej  “Historia na śmierć i życie”.

Wojciech Tochman – polski reporter i pisarz, autor wielu publikacji, w tym:  
– w  2000 roku zadebiutował zbiorem reportaży “Schodów się nie pali”, który znalazł się w finale Nagrody Nike 2001.
– 2002 roku wydał swoją drugą książkę “Jakbyś kamień jadła”, która skupiała się na postjugosłowiańskiej rzeczywistości, która była dziedzictwem wojny toczącej się w latach 1992-1995.
– 2005 roku wydał “Córeńkę” – reportersą opowieść, w której Tochman  opowiada o poszukiwaniach swojej koleżanki – reporterki Beaty Pawlak.
– w 2010 wydał “Dziś narysujemy śmierć”, w której  przypomina o ludobójstwie w Rwandzie.  Masakrze dokonanej przez Hutu na członkach plemienia Tutsi w 1994 roku. Opowiada o setkach ocalałych, którzy do tej pory próbują uporać się z traumą tych wydarzeń.

Wyróżniony takimi nagrodami jak:
– 1998 – Reporter Roku
– 2004 – finalista prestiżowej nagrody Prix RFI “Témoin du Monde” przyznawanej w Paryżu przez Radio France International
– 2016 – nagroda za reportaż im. Ryszarda Kapuścińskiego

Wojciech Tochman od lat zajmuje się poszukiwaniem ludzi zaginionych. W latach 1996–2002 na antenie Telewizji Polskiej prowadził program “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. W 1999 roku stworzył Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA. W roku 2009 razem z Mariuszem Szczygłem i Pawłem Goźlińskim założył Instytut Reportażu.

źródło zdjęcia na plakacie: www.wyborcza.pl.

Program „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scroll to Top