Kundelki świetują/Filia w Luszowicach

Miś Uszatek i kundelek Kruczek

Mała etiudka teatralna i warsztaty plastyczne to atrakcje, które – z myślą o dzieciach- przygotowała biblioteka w Luszowicach z okazji Dnia Kundelka. Na psią imprezę zaproszono przedszkolaczki ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach. Wpisuje się ona w realizowany w oddziale przedszkolnym projekt poświęcony Misiowi Uszatkowi.

Zajęcia poprzedziła rozmowa. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach. Mówiły, jak należy o nie dbać. Gwoździem programu okazało się przedstawienie, którego bohaterami byli Miś Uszatek, piesek Kruczek i cała ferajna ich przyjaciół. Bohaterowie stanęli przed trudnym zadaniem ogrodniczym. Chodziło o wyrwanie rzepki z ziemi. Inspiracją dla spektaklu był bowiem wiersz Juliana Tuwima “Rzepka”. Po wielkiach trudach dzieci wspólnie z dorosłymi wyciągnęły oporną rzepkę. Radości- zwłaszcza w finale- było co niemiara.
Druga część również zainteresowała przedszkolaczki. Dzieci miały za zadanie ubrać swojego pieska. Bo przecież wiadomo, że gdy jest zimno, to bez ciepłego odzienia ani rusz.

Zajęcia zorganizowano wspólnie z p. Moniką Kasprzycką, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego.

Scroll to Top