GRAJ Z MAT! – Rodzinny Turniej Matematycznych Gier Planszowych

Podsumowanie projektu "Graj z MAT!"

16 grudnia w naszej bibliotece odbył się finał projektu “Graj z MAT!” w ramach X edycji programu grantowego mPotęga Fundacji mBanku. Spotkaliśmy się z uczestnikami projektu, ich rodzicami oraz członkami Jury, aby podsumować wysiłek ostatnich miesięcy i zaprezentować stworzone podczas cotygodniowych spotkań prowadzonych przez panią Elżbietę Placek gry planszowe (kolejność alfabetyczna):

• Drogi matematyki  (Zac Dudek, Bartosz Woźniak)
  • Kto pytał? (Hanna Mańka, Kacper Skobel-Gołuszka)
  • SUPER-market (Emilia Lichota, Zuzanna Pilaszek, Stanisław Warzecha)
  • Wędrówki z dinozaurami (Samuel Ferguson, Kacper Głogowski)
  • Z wizytą na Olimpie (Lena Cioch, Gabriela Karaś, Zuzanna Warzecha)

Jury w składzie:

• Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Anna Siewiorek
  • Sebastian Broszkiewicz
  • Jacek Sikora
  • Mateusz Hada
  • Zuzanna Broszkiewicz

Postanowiło uhonorować wszystkie gry równorzędnym miejscem.

Zebrani rodzice mieli możliwość spróbować swoich sił w licznych grach logicznych, które zostały im zaproponowane.

Głównym punktem wydarzenia był turniej zorganizowany przez firmę Morigal, w którym uczestnicy projektu konkurowali między sobą grając w grę “Kod Faraona”, która jest prawdziwym wyzwaniem matematycznym. Po wyrównanych rozgrywkach udało nam się wyłonić zwycięzcę, którym został Kacper Głogowski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, a uczestnikom gratulujemy sukcesów i zdobytej wiedzy.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.