Zabawy igłą i nitką – warsztaty szycia bałwanków

Tegoroczne zajęcie nauki szycia ręcznego realizowane w ramach cyklu Kreatywnie w bibliotece: zabawy igłą i nitką zakończyliśmy tworzeniem kolorowych świątecznych bałwanków.

Wiadomo, że z zimą najbardziej kojarzą się bałwanki. Można je narysować, namalować, zrobić z papieru czy ulepić z plasteliny. A my w bibliotece w Pogorzycach postanowiliśmy je uszyć. Po uszyciu wzoru bałwanka, wypchaliśmy go cieplutką watą i wtedy dzieci mogły puścić wodze fantazji dowolnie ozdabiając swoje prace. Od kolorowych czapeczek, szalików i ozdób zrobiło się wyjątkowo świątecznie w bibliotece.
Zajęcia odbyły się w dwóch terminach: dla dzieci oraz dla dorosłych. Wzięli w nich udział również członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Pogorzycach.

A efekty ?

Zobaczcie sami przeglądając naszą bałwankowa Galerię.