Mięsopusty i zapusty/ Filia w Luszowicach

Wielkie bale w karnawale

Największe i najpiękniejsze karnawały świata były tematem lekcji bibliotecznej zorganizowanej dla czwartoklasistów z SP w Luszowicach. Z biblioteki uczniowie przenieśli się na moment na ulice Wenecji i sambodromy Rio de Janeiro.

By przybliżyć dzieciom ciekawostki związane z karnawałem przygotowano prezentację multimedialną. Za jej pośrednictwem uczniowie poznali ciekawostki związane ze światowym i polskimi karnawałami. W prezentacji była m.in. mowa o weneckim locie anioła, konkursach na najpiękniejsze Marie, rywalizacjach brazylijskich szkół samby. Na koniec uczniowie wykonali maski – nieodłączny element zabaw, hulanek i karnawałowych swawoli.

Zajęcia zorganizowano we współpracy z Katarzyną Fik- Mazgaj, wychowawczynią czwartoklasistów.