Kobiece marzenia, męskie życzenia – relacja

Dzień Kobiet w bibliotece

2 marca w bibliotece odbył się Chrzanowski Dzień Kobiet 2024 (kliknij tutaj, aby zobaczyć relację z tego wydarzenia), jednak nie mogliśmy pominąć Pań w dniu, w którym oficjalnie było ich święto. Wypożyczalnia dla dorosłych witała 8 marca każdą Kobietę i Dziewczynkę słodkim upominkiem wraz z motywującym cytatem autorstwa inspirujących kobiet. Na tym jednak nie kończyła się wyjątkowość tego dnia – biblioteka to miejsce, w którym szczególnie doceniamy moc słowa, dlatego zaprosiliśmy Kobiety do zadania sobie pytania, o czym skrycie marzą, a Mężczyzn do złożenia życzeń od serca. Wszystko było anonimowe, a więc szczere i prawdziwe. Oto kilka z pięknych, wzruszających kobiecych marzeń:

“Aby rodzina zawsze była zdrowa i się kochała. A dla siebie: nauczyć się salsy :)”

“Wewnętrznego spokoju, radości i lekkości!”

“Życzę wszystkim Nam Kobietom, aby były najlepszą wersją siebie… Kochajcie wszystkich. Miłość to podstawa życia”

Oto czego życzą mężczyźni:

“Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Kobietom dużo radości, miłości, wolności, braku strachu i bezpieczeństwa”

“Wszystkim Kobietom w dniu Ich świeta i nie tylko, samych miłych i uśmiechniętych dni, ambitnych planów i szybkiej ich realizacji – i oczywiście miłości trwającej wiecznie”

“Z okazji Dnia Kobiet życzę Paniom spełnienia marzeń oraz pięknego bukietu kwiatów od ukochanej osoby”

Chrzanowska biblioteka przyłącza się do tych życzeń. Bądźcie szczęśliwe, bądźcie wolne, bądźcie świadome swojej wartości – każda z Was jest wspaniała i absolutnie wyjątkowa ❤️

Zapraszamy jednocześnie do wspólnej refleksji nad tym, jak różny bywa kobiecy los, w najnowszej recenzji – tym razem z okazji Dnia Kobiet. Przeanalizujmy wspólnie twórczość Anny Świrszczyńskiej, klikając tutaj.