Pora dla Seniora – spotkanie marcowe

27 marca 2024 o godz. 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pora dla Seniora pt. „Wieczorek z muzyką”.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak – według badań naukowych – muzyka wpływa na człowieka oraz rozważyć różne sposoby słuchania muzyki, w tym jako dodatek do lektury. Aby osiągnąć najlepszy efekt, warto sięgać po ulubione melodie i robić to regularnie.

Oczywiście zapraszamy Czytelników do zainspirowania się zbiorami bibliotecznymi. Płyta CD, kaseta, a może winyl? Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Polecamy także innowację społeczną Muzyka przeciwko demencji przygotowaną z myślą o wsparciu dla osób z demencją oraz ich opiekunek i opiekunów. Na stronie znajdują się gotowe listy przebojów, z których można korzystać profilaktycznie w celu np. poprawy nastroju.