Eko energia w Balinie / Filia Balin

Biblioteki Pełne Dobrej Energii

Jest nam bardzo miło poinformować, że filia w Balinie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu dla bibliotek z terenów wiejskich i ostatecznie znalazła się w gronie pięćdziesięciu bibliotek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie Biblioteki Pełne Dobrej Energii organizowanego przez Fundację PVE Dobra Energia.
Zadanie konkursowe polegało min na przedstawieniu kreatywnych pomysłów na trzy warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży, w realizacji których wsparciem miałyby być wybrane tytuły książek otrzymane przez zwycięskie biblioteki w ramach grantu. Dzięki udziałowi w projekcie filia w Balinie przeprowadzi zajęcia: “Energia z pola”, “Kiedy wieje ja się śmieję” i “Bocianie story”, weźmie także udział w konkursie o nagrodę specjalną całego projektu jaką jest organizacja spotkania z Adamem Zbyrytem.
Po zakończeniu wszystkich działań projektowych pakiet 15 wyjątkowych książek o tematyce przyrodniczej i ekologicznej trafi na biblioteczne regały wzbogacając tym samym księgozbiór filii 🙂

 

Scroll to Top