Dyskusja o książce: Gustaw Czerwik, Julia. Opowieść o życiu wsi w trudnych czasach – w ramach DKK

Czytamy i dyskutujemy...

Czerwcowe spotkanie naszego klubu będzie inne niż wszystkie.
W tym miesiącu porozmawiamy o książce autorstwa jednego z naszych klubowiczów – Gustawa Czerwika.
 
“Julia. Opowieść o życiu wsi w trudnych czasach to powieść – pamiątka, autor dołącza ją do literackiego archiwum. Pamięć gra tutaj najważniejszą rolę – zarówno w czasie, przestrzeni, dziejach głównej bohaterki i jej bliskich. Na tle historycznego kolorytu Ziemi Złotowskiej, fabularnych wątków z rodzinnego albumu okraszonych po części fikcyjnymi zdarzeniami i postaciami, budowana jest tożsamość rodziny. Tytułowa Julia – kobieta z krwi i kości niczym pionierka w powojennej trudnej rzeczywistości walczy o wymarzone szczęście.”
 
Zapraszamy na to wyjątkowe  spotkanie DKK- Dyskusyjny Klub Książki, które odbędzie się 27 czerwca o godz. 17:30.
 
Do zobaczenia! 😊
Scroll to Top